قالب اکسترا برای سایت شما فعال نشده است. درصورتی که تصور می کنید اشتباهی پیش آمده است به http://rtl-xtra.ir/faq مراجعه نمایید. طراحی و اجرای پارتیشن اداری سهروردی - شرکت عصر زرین 09121447434

طراحی و اجرای پارتیشن اداری سهروردی

image

طراحی و اجرای پارتیشن اداری تهران – سهروردی

کارفرماشرکت فیبر آریا
مکانتهران
سال تکمیل1395
زیربنا650 m2
ارزشمتوسط
معمار-
جزئیات پروژه
_

توضیحات تکمیلی

همانطور که میدانید در معماری اداری و تجاری علاوه بر رعایت اصول اولیه معماری، هنر  و  زیباشناسی، معمار می بایست  ساختار فضا را در خدمت افزایش بهره وری محیط مورد طراحی قرار داده و حداکثر تلاش خود را جهت بهره گیری از علم روز معماری برای رسیدن به اهداف وو خدمات جاری آن فضا انجام دهد
البته این بدین معنی نیست که اهداف کارفرما از تغییرات در محیط کاری خود همواره با اصول معماری در تضاد می باشد . چرا که پیدایش معماری بر پایه سهولت زندگی و اصول آن نیز برای تامین نیازهای  جاری  زندگی شکل گرفته است ، ولی  این  تداخل در سبکهایی از معماریی ممکن است به وجود بیاید که  بر پایه طراحی شرطی ایجاد شده باشد . همانطور که می دانید طراحی شرطی بر مبنای ایجاد فضاهایی با صرف انرژی برای هر بخش بوده  و  برای  تعریف  هر فضا اطلاع از عملکرد  و کارایی مورد نیاز  آن فضا الزامی است .
البته در طراحی اداری نیز به جز مواردی که تنوع کار و خدمات بسیار محدود است و صرفا کلیه  اجزای  معماری  برای    سهولت ارتباط و انجام آن خدمت خاص به کار گرفته می شود، طراحی شرطی کاملا منطقی و کارا بوده و در طراحی اداری نیز همانطور که مشخص است خدماتت جاری و ارتباطات نقش اساسی داشته و در نتیجه ما می نوانیم  برای هر  فضا میزان انرژی لازم را محاسبه و مبنای طراحی را برای ایجاد آن مهیا نماییم . در پارتیشن بندی و تیغه چینی اداری نیز این  تقسیم بندی  بسیار حائز  اهمیت می باشد . طرح کلی پارتیشن بندی و ارتفاع پارتیشن های اداری نیز اهمیت داشته و در تنظیم میزان ارتباط بین فضاهای مختلف هر بخش اهمیت دارد .
پارتیشن بندی در فضاهای کاری مانند سایر اجزای معماری تابع قوانین و استانداردهای مدونی است که البته این اصول نیز همواره برای ایجاد فضاهای کاری استاندارد بوده و هدف از تیغه چینی اداری با پارتیشن های دوجداره و همچنین پارتیشن شیشه ای و سایر انواع پارتیشن، ایجادد حریم های کاری و محیط ایزوله و بعضا آکوستیک می باشد . استفاده از پارتیشن های اداری و هدف از پیدایش این محصول صرفا استفاده بهینه و حداکثری از فضای موجود، سهولت در اجرا و آزادی برای تغییرات احتمالی با استفاده از سایر  پارتیشنهای از نوع دوجداره ام دی اف ، شیشه ای و یا بلوک شیشه ای می باشد .

پارتیشن شیشه ای آلومینیوم استیل، پارتیشن شیشه ای ام دی اف سولید در ابعاد و ارتفاع های مختلفی تولید می گردد . ارتفاع در تمامی این نوع پارتیشن ها وابسته به کاربری فضای اداری مورد نظر می باشد . در برخی فضاها بنا به نیاز به داشتن فضاهایی با درجه آکوستیکیی کامل یا نسبی برای ایجاد محیط کاری مجزا شده از سایر قسمتها، نیاز به داشتن پارتیشن دوجداره یا پارتیشن شیشه ای تمام قد خواهیم داشت که بتواند مانع صوتی ایجاد کرده و به کارایی مورد نیازمان کمک کند . در برخی فضاها نیز هدف از پارتیشن بندی ایجاد حریم های کاری برای کارکنان و یا مراجعه کنندگان بوده و برای چنین فضاهایی استفاده از پارتیشن های دوجداره و یا تک جداره شیشه ای با ارتفاع کوتاه کفایت می کند . میزان ارتفاع تابع قوانین معماری بوده و ما می بایست هارمونی حجمی و خطوط پلکانی و سایر موارد زیباشناسی را در آن رعایت نماییم

تیغه چینی با پارتیشن های اداری بدون توجه به اصول معماری و صرفا برای ایجاد دیوارهای حائل شاید به ظاهر، نیاز تقسیم بندی ما را  رفع نماید ولی برای طولانی مدت در محیط ایجاد مشکل کرده و استانداردهای لازم را به ما نخواهد داد . تیغه چینی اصولی در صورتی ممکن خواهدد بود که طراح از تمامی ارتباطات و خدمات و اولویت های شغلی و خدماتی فضای کاری کاملا مطلع بوده و تقسم بندی ارتفاعی و تیغه چینی را بر مبنای سیاست کاری هر شرکت طراحی کند .
استفاده از طرح مناسب پارتیشن برای کاربری مورد نیاز و تنظیم ارتفاع بر اساس نیاز محیطی می تواند تقسیم بندی بسیار مناسبی ایجاد کند . باید در نظر داشت ارتفاع پارتیشن دوجداره و پارتیشن شیشه ای بستگی کامل به هدف تیغه چینی و تغییرات دارد که البته در هر محیطط کاری بنا به نوع خدمات می تواند متغیر باشد .

بازسازی بناهای قدیمی

بازسازی آپارتمان – بازسازی ملک قدیمی – بازسازی ساختمان قدیمی

اسکلت فلزی – اسکلت پیچ و مهره – اسکلت جوشی

سقف عرشه فولادی – دال عرشه

 

طراحی داخلیمعماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *